KURBAN BAYRAMI TATİLİNDEN

Kuzey Deniz-Fethiye sahilinde Şovalye Adası

Kurban Bayramı Tatilinden

Kuzey Deniz ile ilgili video ve fotoğraflar o kadar fazla ki bunları ayıklayalım derken olayları kaçıracağız. Ayıklamalar devam ederken biz de yavaştan yavaştan süreci aktaralım istedik. İşte Kurban Bayramı izlenimleri ve fotoğrafları. Lütfen yorumlarınızı esirgemeyiniz…

Kuzey Deniz Fethiye’ye gitme heyacanıyla gün saymaya başladı. Tabiki nasıl gün sayar bu yaştaki çocuklar ? Yatacağız kalkacağız, yatacağız kalkacağız, yatacağız kalkacağız otobüse bineceğiz Fethiye’ye gideceğiz.

Fethiye Sahilinden 01

Evet dediği gibi oldu ve yattı kalktı uzun bir tatil için Fethiye’nin yollarına düştü annesiyle. Annesinin tayini Sivas’a çıktığı için Fethiye’ye Sivas’tan gittiler. 17 saatlik bir yolculuktan sonra Fethiye’ye ulaştı. Otobüs terminalinden Mustafa dayısı karşıladı. Fethiye merkezde bulunan dedesinin ve anneannesinin evine getirdi. Ben onlardan bir saat kadar önce geldiğim için evde bulunuyordum. Tipik bir Fethiye evi. Aman siz siz olun buraya yolunuz düşerse öncelikle merdivenlerden inme ve çıkma eğitimi alın. Alışık olmayanlar için biraz farklı geliyor. Bu merdivenlerde hız yapmak önerilmez….

Bu ev yazın çok güzel oluyor. Evin etrafını çeviren üzün asmaları ayrı bir güzellik katıyor. Yaz mevsiminde çekilen bir fotoğrafa ulaşırsam buradan yayınlarız….

Kuzey Deniz’in annesi tarafından akrabaları epeyce var. Baba tarafından akrabaları da epeyce kalabalık. Ulaşabildiklerimizi sizlerle tanıştıracağız.

Kuzey Deniz - Bilgisayar Başındayken

Kuzey Deniz’i Fethiye’ye çeken; teyzeleri tarafından işletilen internet kafe ve kuzeni Elham… İnternet kafe ve Elham diyince Kuzey farklı bir mutlu oluyor…
Elham

Bu tatilde Kuzey Deniz bilgisayara ve oyuna epeyce doydu.

Kuzey Deniz - Fethiye Parkta

Kuzeni Bertan ile de mutlu dakikaları oldu. Bertan ile uzun uzuna fazla oynayamadı. Fethiye’de bazı zorunlu ziyaretleri yaptıktan sonra hemen yaşadıkları Dalaman’a döndüler.
Kuzey Deniz Elibal-Bertan Karaca 02

%
Kuzey Deniz Elibal-Bertan Karaca 01

Kuzey Deniz’in çok sevdiği arkadaşlarından bir tanesi de Hüseyin Emre Tatlı’dır. Bu hikaye epeyce uzun. Ancak bir gün bu hikayeyi de buradan paylaşacağız. Hüseyin Emre Kuzey’in babasının çocukluk arkadaşı Göksel Tatlı’nın oğlu. Göksel tatlı mutlu bir evlilik yapmış. İki tane pırlanta gibi evladı var. Selma yenge de şaka kaldıran bir insan. Yemekleri fena değil. En azından aç kalmıyoruz:))

Kurban Bayramı Fethiye’deki aile büyüklerinin karşılıklı ziyaretleriyle ayrı bir renk kazandı. Kuzey Deniz her gelene şeker tuttu. Gittiği yerlerde de şekerleri mideye indirmeyi ihmal etmedi. Biraz şekeri fazla kaçırınca hafifte olsa kaşıntılar başladı.

İlk ziyaret anneannesinin en büyük kardeşi Hilmi Ünal’a gerçekleştirildi. Allah sağlıklı uzun ömür versin. Güler yüzlü bir insan…
Hilmi Ecmel Ünal- Kuzey Deniz

Daha sonradan ikinci büyük olan ve eski Fethiye Belediye Başkanı olan Cahit Ünal ve ailesi ziyaret edildi. Bayram ikramlarından sonra iyi niyet dilekleriyle buradan da ayrılındı.
Cahit Melek Unal

Eve döndüğümüzde bayram kutlaması için gelenler vardı. Fahri Ünal ve Kadriye Ünal yaşça kendilerinden büyük olan Kuzey Deniz’in anneannesinin ve dedesinin bayramını kutlamaya gelmişlerdi.
Fahri Ünal - Kadriye Ünal

Ayrıca bayram kutlamasına ailenin diğer fertleri de gelmişlerdi. Dayı Mustafa Karaca ve Cemile Karaca. Tabiki güzel kızları Irmak ve Cavidan… Irmak üniversite sınavına hazırlanıyor. Tek rakibim İbrahim eniştem diyor. Hadi hayırlısı.
Mustafa Cemile Irmak Cavidan Kuzey Deniz

Evde bayram ziyaretine gelen tek küçük dayısı yoktu. Büyük dayısı Necdet Karaca ve eşi Nebahat Karaca ve akıllı delikanlı Bertan Karaca da vardı. Bertan geleceğin bilim adamlarından olacak şekilde sinyaller veriyor. Heyacanla bekliyoruz…
Necdet Nebahat Bertan KuzeyDeniz -Anneanne

Bayram kutlamasında Fethiye’nin önemli doktorlarından Hüseyin Fikret Ünal da vardı. Tam kafa dengi adam. Kuzey Deniz bu günlerde ona dede diyor. Artık o da torun sahibi.
Hüseyin Ünal - Kuzey Deniz

Kuzey Deniz’in dayısının dayısı yani anneannesinin en küçük kardeşi Fahri Ünal ve ailesiyle güzel bir akşam yemeği paylaştık. Sofrada yok yoktu. Derler ya bir kuş sütü eksikti. Güzel bir akşam yemeği oldu. Her Fethiye’ye gittiğimizde tekrarlanan bu akşam yemeği sanki ufaktan bir gelenek gibi olmaya başladı. Güzel sohbetler, güzel hazırlanmış yemekler vb. Kadriye yengemiz de oldukça iyi bir insan. 10 parmağında 20 hüner. Tabiki ben her zaman yaptığım gibi yapacağımı yaptım. Fahri ve Kadriye Ünal çiftinin biricik oğulunu arayıp yemekleri anlattım. Kendisi oldukça uzakta olduğu için sadece havasını aldı. Ahh Özgür Ünal. O kadar uzağa gitmeseydin sen de yeseydin yemekleri…
Ibrahim - Fahri dayi

Kuzey Deniz’in iki tane dayısı var. Mustafa ve Necdet. Ayrıca dört tane de teyzesi var.Nilgün, Nur, Pınar, Mehtap.

Nilgun-Pinar-Nur-Kuzey Deniz

Nilgün ve Mehtap geleceğin önemli iş kadınlarından olacaklar. Fethiye’de “Elham İnternet Dünyası” adında bir kafe işletiyorlar. Yolu düşenleri buraya uğramalarını öneririm. Ayrıca Nilgün teyzesi güzel meyva suları ve reçeller hazırlıyor. Bu sefer böğürtlen ve vişne reçellerini yedik. Gerçekten güzel olmuştu. Ellerine sağlık.

Mehtap-Elham-Kuzey

Nur teyzesi güzel patates kızartır. Canı isteyince de güzel yemekler yapar. Bir de motorla gezme merakı olmasa.
Nur Teyze Kuzey Deniz

Pınar teyzesi Fethiye yöresine ait çemen hazırlamakta üstüne kimse tanımam. Ankara’ya gelirken de bir kavanoz çantama koydum. Kuzey Deniz çok şanslı. Pınar teyzesi ona kazaklar, hırkalar örüyor. Bir zamanlar bir bere de bana örmüştü. Soğuk Ankara günlerinde kullanmaya devam ediyorum…
Pinar Teyze Kuzey Deniz

Mehtap teyzesi yoğun bir iş kadını olduğu için pek onun yemeklerini yemek nasip olmadı:))

Ailede iş kadınlarının sayısı epeyce var. Mustafa dayısının eşi Cemile yengesi de başarılı bir iş kadını. Fethiye merkezde bayanlara yönelik bir yer işletiyor. Ben hep takılıyorum “incik boncukcu” diye. CM böyle giderse bir marka olacak. Hadi hayırlısı.

Diğer iş kadını da Kuzey Deniz’in anneannesinin en büyük kardeşi Hilmi Ünal’ın biricik gelini Nalan Ünal. Kendilerine ait olan oteli uzun zaman işletti. Şimdilerde Fethiye Belediyesi Meclis üyesi. Başarılı çalışmalarına devam ediyor.

Kurban Bayramı tatilinden kafama takılıp kalanlardan biri de şu oldu. Komşuları Nurgel hanımın yaptığı börekler ve özel ekmekler. Oldukça çalışkan, üşenmeyen bir bayan. Bizlere onlarca böreği ve ekmeği bir çırpıda yaptı ve sundu. Ellerine sağlık Nurgel abla. Buradan sana şapka çıkartıyorum…

Kuzey Deniz bugün Fethiye’den ayrılıyor. Saat 16:00’da Sivas’a doğru yola çıkıyor. Ben bilet bulamadığım için bir gün önce Fethiye’den ayrılıp Ankara’ya gelmiştim. Bu yazıyı yazdığım şu dadikalarda otobüsleri yola çıkmıştı. Evet güzel bir yolculuk olsun. Kazasız ve sorunsuz. İyi yolculuklar…

Fethiye’ye yönelik bazı fotoğrafları da aşağıda sunuyorum. Kolay gelsin efendim…
Kuzey Deniz - Ibrahim ElibalBanu Elhamİbrahim-Hüseyin-Banu-Kuzey-AnneanneKuzey Deniz Fethiye SahilindeKuzey- Elham bilgisayarBasindaFethiye Sahil Deniz Manzarasi03Fethiye Sahil Deniz Manzarasi02

Bu yazı Gezi Günlüğü kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.